HAKKIMIZDA ETKİNLİKLER ÜYELİK BASIN ODASI BİLGİ BANKASI KAYNAKLAR KARİYER İLETİŞİM

“Değerli Kanatlar” projesi Atatürk Havalimanı’nda

“Değerli Kanatlar” projesi Atatürk Havalimanı’nda

TAV Havalimanları ve Değer Otizm Derneği “Değerli Kanatlar” projesi kapsamında işbirliği yaptı. Otizm tanısı almış çocuklar ve aileleri İstanbul Atatürk Havalimanı’nı ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

TAV Havalimanları, otizm tanısı almış çocukların ve ailelerinin havalimanlarında uçuş öncesi, uçuş süresince ve sonrasında karşılaştığı sorunlarla ilgili farkındalık yaratmak üzere Değer Otizm Derneği tarafından yürütülen "Değerli Kanatlar" projesi kapsamında İstanbul Atatürk Havalimanı’nda bir gezi programı düzenledi. TAV Havalimanları ve Değer Otizm Derneği’nin işbirliğiyle gerçekleşen etkinlikte, çocuklara havalimanına varıştan uçak yolculuğuna kadar tüm aşamaları görebilecekleri bir program hazırlandı. Öncelikle TAV Havalimanları yetkilileri; çocuklar, ebeveynleri ve dernek yetkililerini havalimanı dış hatlar terminalinde karşıladı ve katılımcılar ziyaret için alınan özel izinle hava tarafına geçiş yaptı. ATÜ Duty Free mağazaları ve “primeclass” Lounge ziyaret edildikten sonra, terminalden alınan çocuklar Havaş otobüsleriyle apronda Onur Air’in uçağına götürüldü. Etkinliğe destek veren Onur Air’in kabin ekibi tarafından uçuş hakkında bilgi verilmesinin ardından, terminale dönülerek havalimanından çıkış işlemleri gösterildi. Proje içeriği bakımından Türkiye ve Avrupa’da ilk kez hayata geçirilen “Değerli Kanatlar”; kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının işbirliğiyle yurtiçi ve yurtdışında farkındalık yaratmayı hedefliyor.

TAV Havalimanları hakkında
Dünyanın önde gelen havalimanı işletmecileri arasında yer alan TAV Havalimanları, bağlı ortaklıkları ve iştirakleriyle birlikte, Türkiye’de İstanbul Atatürk, Ankara Esenboğa, İzmir Adnan Menderes, Milas Bodrum ve Gazipaşa Alanya havalimanlarını işletiyor. TAV yurtdışında ise Gürcistan’ın Tiflis ve Batum, Tunus’un Monastır ve Enfidha-Hammamet, Makedonya’nın Üsküp ile Ohrid, Suudi Arabistan’ın Medine ve Hırvatistan’ın Zagreb Havalimanı’nda faaliyet gösteriyor. Holding, duty free, yiyecek-içecek hizmetleri, yer hizmetleri, bilişim, güvenlik ve işletme hizmetleri gibi havalimanı operasyonunun diğer alanlarında da faaliyet gösteriyor. Bu çerçevede TAV Havalimanları, Letonya’nın Riga Havalimanı’nda da duty free, yiyecek içecek ve diğer ticari alanların işletmesini gerçekleştiriyor. Şirket iştirakleriyle birlikte 2015’te 780 bin uçak seferine ve 102 milyondan fazla yolcuya hizmet sundu.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ