HAKKIMIZDA ETKİNLİKLER ÜYELİK BASIN ODASI BİLGİ BANKASI KAYNAKLAR KARİYER İLETİŞİM

BAŞKANDAN

“2016’dan Geleceğe Dersler”

Ülkemizde ve tüm dünyada gerek ekonomik gerek siyasi gelişmeler açısından zorlu ve yoğun gündemi olan bir yılı geride bıraktık. Yakın coğrafyamızda yaşanan savaş, yürekleri parçalayan insani trajedi, Cumhuriyetimize yapılan hain darbe girişimi, canlarımızı yitirdiğimiz terör saldırıları gibi her biri başlı başına sarsıcı olayları art arda yaşadık.

Kurumsal iletişimciler olarak ciddi krizlerle sınandık. Kurumsallığın yanı sıra durumsallığın da ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördük. Esnek davranabilmenin, hızlı karar alabilmenin, kurum içi ve kurum dışı paydaşlarla işbirliği içinde çalışabilmenin vazgeçilmez olduğunu tekrar tekrar deneyimledik.

2017 yılına da silahların susmadığı, yeni canlar kaybettiğimiz büyük acıyla girdik. Acılarımızı ve krizleri azaltmanın önemli bir yolunun, şeffaf, net, cesaret verici bir iletişim olduğunu hepimiz biliyoruz. Ekonomik ve toplumsal başarılarımızı sürdürülebilir kılmanın yolunun hem kurumlarımız hem de toplum için “ortak değer” yaratmaya odaklanmaktan geçtiğini görüyoruz. Dünyada belirsizliklerin arttığı bir ortamda tedbirli ve temkinli politikalarla, kriz ve risk yönetim sistemlerimize her zamankinden daha fazla önem vermeliyiz.

Yine aynı sebeple, müşterilerimizle, çalışanlarımızla, tedarikçilerimizle, hissedarlarımızla, toplumla, kısacası tüm paydaşlarımızla ilişkilerimizi güçlü bir şekilde sürdürmeli, değer yaratan projeler üretmeliyiz. Moral ve motivasyonumuzu yüksek tutmalıyız.

Kurumsal İletişimciler Derneği olarak geleceğimizin, kurumlarımızın ve içinde yer aldığımız toplumun geleceğiyle birlikte kurulduğunun bilinciyle hareket ediyoruz. Aynı şekilde, sektörel paydaşlarımızla yakın işbirliği içinde hareket ediyoruz.

Ülkemize, ülkemizin geleceğine fayda sağlayacak projeler hayata geçirmek dileğiyle; yeni yılın birlik beraberlik, huzur yılı olmasını diliyorum.

Bengi Vargül Şen
KİD Yönetim Kurulu Başkanı

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ