HAKKIMIZDA ETKİNLİKLER ÜYELİK BASIN ODASI BİLGİ BANKASI KAYNAKLAR KARİYER İLETİŞİM

5. Kurumsal İletişim Sertifika Programı’ndan bugüne kadar toplam 116 kişi sertifika aldı.

5. Kurumsal İletişim Sertifika Programı’ndan bugüne kadar toplam 116 kişi sertifika aldı.

Kurumsal İletişimciler Derneği, yeni mezun ve genç iletişim profesyonellerini sektörün önde gelen isimleriyle buluşturduğu sertifika programının beşincisi tamamlandı. Bugüne kadar pek çok üniversitede Kurumsal İletişim çatısı altında sektöre yönelik dersler veren KİD, bu hedef doğrultusunda Kurumsal İletişim sektöründe görev alan iletişimcilerin ve bu mesleğe adım atmak isteyen gençlerin kendilerini geliştirmelerine katkıda bulunuyor.

Programda ,Türkiye’nin önde gelen banka, holding ve şirketlerin kurumsal iletişim yöneticileri iletişimin ipuçlarını verirken kendi deneyimlerini de paylaştığı Sertifika Porgramı, Campaign Türkiye işbirliği içinde 13 Ekim – 22 Kasım 2016 tarihleri gerçekleşti.

Kurumsal İletişimciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Bengi Vargül “Kurumsal iletişim, her geçen gün daha da karmaşıklaşan iş süreçlerinin verimli, etkin ve sürdürülebilir şekilde ilerlemesi için önemli bir işlev üstleniyor ve birçok şirkette bir yönetim fonksiyonu olarak kabul ediliyor. Meslek standartlarını yükseltmek ve geleceğin kurumsal iletişimcilerini daha donanımlı hale getirmek üzere hayata geçirdiğimiz ve ilki ilgiyle karşılanan sertifika programımızı aldığımız geri bildirimlere göre geliştirerek sürdürüyoruz. Katılımcılar yedi hafta boyunca Türkiye’nin önde gelen kurumlarının üst düzey iletişim yöneticilerinin teorik birikimleri ve pratik deneyimlerini paylaşma olanağı ve Türkiye’nin en kurumsal şirketlerinin yaşanmış hikayelerini dinleme ve deneyimleme fırsatına sahip oldular. Bugüne kadar 95 kişinin sertifikasını aldığı ve aldığımız geri bildirimlere göre sürekli geliştirdiğimiz 5. Sertifika programımızın bitiminde bugün, 21 arkadaşımıza daha sertifikasını vererek, toplam 116 genç arkadaşımızı programımızdan mezun ediyoruz.”dedi.

Programda Kurumsal İletişime Giriş, Araştırma / Ölçümleme, Etkinli Yönetimi, Finansal İletişim, İç İletişim, Konu Yönetimi, Kriz İletişimi, Kültür&Sanat İletişimi, Lider İletişimi, Medya İletişimi, Sosyal Medya İletişimi, Sosyal Sorumluluk&Sürdürebilirlilik İletişimi ve Spor İletişimi başlıklı dersler işleniyor.

KATILIMCI GÖRÜŞLERİ

Kamile Karakadılar
Mylos Yayın Grubu Kurumsal İletişim Sorumlusu


Eğitimin, Kurumsal İletişim alanıyla ilgili genel bir çerçeve sunması benim için çok yararlı oldu. Eğitmenlerin, sunumlarına iyi hazırlanmış olmaları, katılımcıların sorularını titizlikle cevaplamaları ve sanıyorum en önemlisi tecrübelerini bizlerle paylaşmaları çok değerliydi. Ayrıca her birinin, samimiyeti ve şeffaflığı çok kıymetliydi. Kariyerimi planlarken nasıl bir yol çizmem gerektiği noktasında çok faydasını göreceğime eminim. Açıkcası katıldığım için oldukça memnunum. KİD ve Campaign Türkiye’ye her şey için çok teşekkür ediyorum.

Dinç Özdoğan
Zorlu Enerji Kurumsal İletişim Uzmanı


Beş senelik bir tecrübe ile katıldığım 5.Kurumsal İletişimciler Sertifika Programı’nda iletişim alanında tecrübeleri 10 ile 25 sene arasında değişen yöneticilerin deneyimlerini dinlemek iş yaşantıma uzun bir süre ışık tutacaktır. Bu sebeple kendimi çok şanslı hissediyorum. Kurumsal iletişim alanının tüm konularını tanımam ve eksik olduğum konuları da görebilmem programın bir başka iyi yanıydı. Programda olmamı sağlayan yöneticilerime, program süresince bilgi paylaşımında hiçbir şekilde cimri olmayan eğitmenlere ve Kurumsal İletişimciler Derneği’ne teşekkür ederim.

Burak Yüksel
TAV Havalimaları Holding Kurumsal Tasarım Uzmanı


Öncelikle böyle bir sertifika programının hazırlanmasında emeği geçen herkese çok teşekkürler. Bu sertfika programı sayesinde, kurumsal İletişim çatısı altında yer alan fakat henüz sektör içinde gerçek hayatta tecrübe etmediğimiz veya karşılaşmadığımız bir çok şeyi öğrenme ve nasıl hareket edeceğimiz konusunda pratik yapma şansımız oldu. Eğitimlerimizi veren eğitmenlerimizinde sektörün önde kuruluşlarında ilgili pozisyonlarda yönetici olmaları ve bizlere normal bir eğitimden çok tecrübeleri ile bilgilendirmeleri çok yararlı oldu. Kendim adına böyle bir sertifika programını tamamlıyor olmaktan çok mutluyum. Tekrardan herkese teşekkürler. “

Özge Temeller / Setur – Kıdemli PR Uzmanı

Kurumsal iletişim alanında tecrübeli profesyonel yöneticilerin deneyimlerini ve değerli bilgilerini paylaştıkları KİD Sertifika programı benim için çok güzel bir deneyim oldu. Verdikleri fikirler ve aktardıkları deneyimler vizyonumu geliştirdi, farkındalık yarattı. Katkılarından ötürü şirketime, Kurumsal İletişimciler Derneği’ne ve Campaign Türkiye’ye teşekkür ederim.

Begüm Gök
Messe Frankfurt
Kurumsal İletişim Uzmanı


Hayat boyu sürecek öğrenme ve gelişim yolculuğumda, yürüdüğüm yola ışık tutan bir eğitim süreci geçirdim. Deneyimlerini ve bilgilerini bizimle paylaşan değerli eğitmenlere ve Campaign Türkiye ailesine teşekkür ederim.

Seda Kocamaz
Messe Frankfurt
Kurumsal İletişim Uzmanı


Hayat boyu sürecek öğrenme ve gelişim yolculuğumda, yürüdüğüm yola ışık tutan bir eğitim süreci geçirdim. Deneyimlerini ve bilgilerini bizimle paylaşan değerli eğitmenlere ve Campaign Türkiye ailesine teşekkür ederim.

Tüm eğitim boyunca keyif dolu, zamanın su gibi akarken arkasında yığınla bir hikaye, bilgi birikimi bıraktığı vakit geçirdim. Defalarca dinlemekten usanmayacağım harika isimlerle tanışma fırsatı bulduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. Kurumuma ayrıca teşekkür ederken sizlere de bu harika isimleri bir araya getirdiğiniz için teşekkür ederim. Bir Bengü Vargül hayranı olarak kendisinin elinden sertifikamı almak çok güzeldi.

Yeniden bir yerlerde, bir zamanda karşılaşmak dileğimle.

Satı Kösekadam
İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve tanıtım 3. Sınıf öğrencisi


Yedi haftalık kurumsal iletişim alanına dahil sektörde önemli yerlere gelmiş ve bu alana dair pek çok deneyim yaşamış kişilerin teorik olarak bilip ama pratikte deneyimsiz olduğumuz alanlara yönelik kendi yaşadıkları deneyimleriyle ve kavramsal düzeydeki bilgileriyle bizi aydınlattığı ve beynimizde oluşan sektördeki sorulara yanıt bulabildiğimiz çok eğitici aynı zamanda eğlenceli bir eğitimle bizleri bulusturdugunuz için sizlere tesekkur ederim.Kendi adıma bu egitimler sayesinde edindiğim bilgiler ışığında ilerde sektörde karşıma çıkacak sorunlarda nelere dikkat etmem gerektiğini ve bunlar ışığında nasıl politikalar izleyebilecegimi daha net çizgilerle farketmemi sağladı.Umarim pek çok kişi bu eğitimlerin öneminin pek çok insan farkına varır ve bu yonde adımlar atar

Nurseda Çalışır
Istanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler 3. Sınıf Öğrencisi


Kurumsal iletişimin kurumlar için bu kadar önemli olduğu bu kadar değer gördüğü hiç aklıma gelmemişti. Bu sertifika programında kurumsal iletişimin kurumlar için hayati öneme sahip olduğunu gördüm. Ve bu kadar çok alana hâkim olabileceğimizi görmüş oldum. Sporundan tutun kültür sanata kadar farklı bölümler de çalışabileceğimizi keşfettim. Benim için teorik bilgiden çok uygulayıcı kişilerin hayatlarından kesitler sunması daha büyük tecrübe oldu. Bu yüzden bütün konuşmacılara ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Evrim Çalt
İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve tanıtım 3. Sınıf öğrencisi


KİD'in düzenlediği bu eğitim programı özellikle öğrencilerin meslek hakkında kafasındaki soru işaretlerini ortadan kaldırabilecek bir donanıma sahip. Özellikle uzun yıllar mesleki tecrübeye sahip eğitmenlerin olması, anlatılan konuda yaşanmış örnekler gösterilmesi,pratikte mesleğin nasıl olduğunu anlamanızı kolaylaştırıyor. Keyifli geçen eğitimin bana kattıklarının meslek hayatımda çok faydasını göreceğimi şimdiden görüyorum.Bu yüzden KİD'e ve Campaing'e çok teşekkür ederim.

Şeyma Filiz
Marmara Üniversitesi Halkla İlişkiler 3. Sınıf Öğrencisi


Kurumsal İletişim sertifika programı, Halka ilişkiler 3. Sınıf öğrencisi olarak bu yıl yoğun olarak aldığım teorik derslerime destek oldu. Sektörü, bilgilerin uygulamadaki yerini, yılların ve emeklerin biriktirdiği deneyimleri, eğitimcilerimizin değerli anlatımlarıyla dinleme fırsatı buldum. Kapsamlı olan ders içerikleri sayesinde kurumsal iletişime dahil olan her konuya değinebildik. Böylece kurumsal iletişimin yönetimle el birliği içinde çalışma sürecinin nasıl işlediğinden başlayarak bir organizasyonel yapıdaki hayati öneminden; bir kurumsal iletişimcinin nasıl olduğu, yetkinliklerinin ve karakterinin iş yapış biçimini nasıl etkilediği sorusuna kadar bir çok konudaki sorularımızı çözüme kavuşturduk. Eğitimcilerimiz ve grup ile samimi bir ilişki kurduğumuzu düşünüyorum. Eğitimin öncesindeki ben ile sonrası arasındaki farkındalığı görmenin mutluluğunu yaşıyorum. Programı koordine eden Özden hanıma ve emek veren herkese teşekkür ederim.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ