HAKKIMIZDA ETKİNLİKLER ÜYELİK BASIN ODASI BİLGİ BANKASI KAYNAKLAR KARİYER İLETİŞİM

YÖNETİM

Bengi VARGÜL Yönetim Kurulu Başkanı

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olan Bengi Vargül, aynı üniversitede televizyon haberciliği alanında lisansüstü eğitimini tamamladı. Kariyerine, 1992 yılında TRT Haber Merkezi’nde başladı. 1997-2000 yılları arasında da NTV Haber Merkezi’nde devam etti. London Canning School’da iletişim, ikna teknikleri ve farklı kültürlerle iletişim teknikleri konularında eğitim aldı.

TAV Havalimanları’nda 14 yıldır görev yapan Vargül, 2012 yılından bu yana Kurumsal İletişim Direktörlüğünü sürdürüyor. Bu çerçevede TAV Havalimanları ve iştiraklerinin iletişim stratejilerinin bütünleşik olarak oluşturulması ve gerçekleştirmesi için medya ilişkileri, etkinlik yönetimi, sürdürülebilirlik iletişimi, kurumsal kimlik ve tasarım süreçlerinin yönetimi konusunda sorumluluk üstleniyor. Dört yıldır İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Kurumsal İletişim Sertifika Programı’nı sürdüren Bengi Vargül, çeşitli üniversitelerde de iletişim dersleri veriyor.

TÜHİD ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği Yönetim Kurulu üyesidir.

Dori KİSS KALAFAT Başkan Yardımcısı

1968 Budapeşte doğumlu Kiss Kalafat, Boğaziçi Üniversitesi, Batı Dilleri ve Edebiyatı Bölümü'nden 1990 yılında mezun oldu. 1992-1996 yılları arasında Young & Rubicam / Reklamevi'nde müşteri ilişkilerinde reklamcılığa başlayan Kiss Kalafat, 1996-1997 arasında Mudo'da Hakla İlişkiler Müdürü, 1997-1998 yıllarında ise Gilan Mücevher'de Pazarlama Müdürü olarak görev yaptı. 1998-2002 arasında kurucu ortağı olduğu Tayfa Reklam Ajansı'nda müşteri ilişkilerinden sorumlu oldu.

Şirket içinde kurumsal iletişim birimini oluşturmakla görevlendirilen Kiss Kalafat, 2003 yılından bu yana Tekfen Holding Kurumsal İletişim Koordinatörü görevini yürütmekte olup, 2008 yılından itibaren Tekfen Vakfı Yönetim Kurulu Üyesidir.

2002-2003 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi'nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak meslek alanında ders veren Kiss Kalafat, Macarca, Fransızca ve İngilizce biliyor.

Uğur NALBANTOĞLU Başkan Yardımcısı

İş hayatına Image Halkla İlişkiler bünyesinde müşteri temsilcisi olarak başlayan Uğur Nalbantoğlu, 1998 - 99 yıllarında Tribeca İletişim Danışmanlığı’nda müşteri ilişkileri süpevizörü olarak görev yaptı. 1999 - 2001 yılları arasında ülke temsilciliği (Liaison officer) görevini de üstlendiği Leo Burnett’te, Leo PR stratejik iletişim ve projeler koordinasyonu görevlerini yürüttü. Ardından yeniden döndüğü Tribeca İletişim Danışmanlığı’ında 2001-2003 yılları arasında müşteri ilişkileri koordinatörü, 2003-2006 yılları arasında ise Genel Müdür Yardımcısı görevlerini üstlendi. Aynı dönemde Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu İletişim Stratejileri Uygulama Proje Koordinatörlüğünü de yürüttü.

2006 yılında ise Yapı Kredi’ye Kurumsal İletişim Yönetimi İç İletişim Bölüm Başkanı olarak katılan Nalbantoğlu, 2008 yılından bu yana aynı kurumda Stratejik İletişim Direktörü olarak devam ediyor.

Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri İcra Kurulu Üyeliği ve Yapı Kredi Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini de yürüten Nalbantoğlu, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde halen MBA Programı kapsamında öğretim görevlisi olarak ‘Kriz İletişimi Yönetimi’ dersleri veriyor. İngilizce ve Almanca bilen Uğur Nalbantoğlu, evli ve bir çocuk babasıdır.

F. Fatma Çelenk Sayman

Mimar Sinan Üniversitesi mezunu olan Fatma Çelenk, iş hayatına 1990 yılında TRT’de başladı. İngiltere Pinewood Stüdyoları ile ABD Universal ve MGM Stüdyoları’nda sinema ve TV endüstrisi üzerinde proje bazlı çalışmalar yaptıktan sonra, iş hayatına radyo programcılığı ve Doğan Grubu bünyesinde Halkla İlişkiler Müdürü olarak devam etti. 1999 yılında Orsa Stratejik İletişim Danışmanlığı’na geçerek şirket ortağı-yönetim kurulu üyesi olan Çelenk, 2001 yılında 4FACE İletişim Danışmanlığı şirketini kurdu.

Profesyonel iş hayatına Ciner Grubu Halkla İlişkiler ve Kurumsal İletişim Müdürü olarak devam eden Çelenk; 2006 yılında Soyak Holding’de Kurumsal İletişim Takım Lideri olarak göreve başladı. 2008 yılında Soyak Holding Kurumsal İletişim Koordinatörü olarak atanan Fatma Çelenk, halen Gayrimenkul, Enerji, Döküm ve Çimento Gruplarındaki 11 şirketin iletişim faaliyetlerini yürütmektedir.

GYODER organizasyon ve iletişim komitesi üyesi, TUSİAD Yurtdışı İletişim Komitesi Danışma Kurulu Üyesi, TKSSD (Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği)–Yönetim Kurulu Üyesi, KİD (Kurumsal İletişimciler Derneği)-Yönetim Kurulu Üyesi, İtibar Atölyesi- Danışma ve İcra Kurulu Üyesi, EKOIQ Dergisi-Danışma Kurulu Üyesidir.

Aybala ŞİMŞEK Yönetim Kurulu Üyesi

Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde, yüksek lisansını Bilgi Üniversitesi İşletme Fakültesi MBA bölümünde tamamlayan Aybala Şimşek, Harvard Business School General Management Programı mezunudur. Kariyerine 1999 yılında televizyon haberciliği ile başlayan Şimşek, tv program editörlüğü ve sunuculuğu yapmıştır. Mart 2007’de Şekerbank Kurumsal İletişim Birim Müdürü olan Aybala Şimşek, 2013 yılında Kurumsal İletişim ve Marka Yönetimi Grup Başkanlığı görevine terfi ederek Reklam ve Medya Planlama, Dijital İletişim ve Kurumsal İletişim birimlerinden sorumlu olmuştur. 2015 yılında görev alanı genişleyen Şimşek, Strateji ve Koordinasyon, Süreç Geliştirme ve Müşteri Deneyimi Yönetimi, Sürdürülebilir Kalkınma Bankacılığı-Mikro Finansman Kredileri, Reklam ve Medya Planlama ile Kurumsal İletişim Müdürlüklerinin yönetimini üstlenerek Strateji ve Kurumsal İletişim Grup Başkanı olmuştur. Nisan 2016’da Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Şimşek, halen Strateji ve İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Ayşenur Aydın OPET Kurumsal İletişim Müdürü

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden 1990 yılında mezun oldu.

Dünya Gazetesi’nde ekonomi muhabirliği ile başladığı gazetecilik hayatına Türkiye’nin ilk halkla ilişkiler şirketlerinden Image’dan aldığı teklifle ara verdi.

Image ve Strateji Tanıtım Organizasyon şirketindeki sorumluluklarından sonra ajans tecrübesinin yanına kurum tecrübesi eklemek üzere sırasıyla LC Waikiki (Tema Tekstil) ve Capitol Alışveriş Merkezi’nde Basın ve Halkla İlişkiler Yöneticiliğini yürüttü.

PRO İletişim Danışmanlığı’nda Genel Müdür Yardımcısı iken 2006 yılında OPET Petrolcülük A.Ş’de göreve başladı.

Şu anda OPET Petrolcülük A.Ş Kurumsal İletişim Müdürü olarak görev yapmaktadır.

TÜHİD Yönetim Kurulu ve Kurumsal İletişimciler Derneği üyesidir.

Evli ve bir kız çocuk annesidir.

Mehmet Gel Yönetim Kurulu Üyesi

Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun olan Mehmet Gel, 1989 yılında gazeteciliğe başladı. Medyanın gazete, ajans ve televizyon taraflarının tümünde çalışan ve 14 yıllık bir basın tecrübesine sahip olan Mehmet Gel, uluslararası alanda İsveç tarafından Avrupa Birliği, İsrail Dışişleri Bakanlığı’nca da gazetecilik konulu eğitim toplantılarına davet edildi. Polis muhabirliği sırasında çektiği Susurluk skandalı görüntüleri Türk kamuoyunda önemli ölçüde ses getirdi. O sırada görev yaptığı kurum İHA, ödül olarak kendisini ingilizce öğrenmesi için İngiltere’ye gönderdi ve Londra’da 1 yıl kaldı. Döndükten sonra ise Kosova’ya Birleşmiş Milletler Müdahalesi sırasında CNN International Ekbinin başında görev yapan ünlü gazeteci Christian Amanpoor’la çalıştı. Ekonomi gazeteciliği yaptığı dönemde de 40’tan fazla ülkede yerli ve yabancı şirketlerinin faaliyetlerini haberci olarak izledi.

Algı yönetimini profesyonel bir anlayışla yapmaya karar veren Mehmet Gel, gazetecilikten sonra kariyerine PR (Public Relations) alanında devam etti. Türkiye’nin en önde gelen PR şirketlerinde 4 yıl tecrübe edinen Mehmet Gel, daha sonra kurumsal tarafa geçerek ve Çalık Holding’te çalışmaya başladı. Son 4 yıldan bu yana halen Kurumsal İletişim Direktörü olarak holding şirketleri bünyesinde çalışmaktadır. Evli ve 2 çocuk babası olan Mehmet Gel, iyi derecede ingilizce bilmektedir.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ