https://www.kid.com.tr/wp-content/uploads/2022/04/muratgollu.png
Yönetim Kurulu Asil Üye

Murat Göllü

Marka ve İletişim Yöneticisi

İş hayatına mühendis olarak başlayan Murat Göllü Siemens, Sabancı Holding şirketleri, Sabancı Holding ve Akbank’ta tedarik yönetimi, satış, pazarlama, danışmanlık, marka yönetimi, reklam ve iletişim konularında farklı pozisyonlarda yönetici olarak görev aldı.

Akbank Kurumsal İletişim Bölüm Başkanı olarak çalıştığı 16 yıl boyunca, marka ve iletişim adına pek çok ulusal ve uluslararası ödüle layık görülen sayısız kampanya, gönüllülük faaliyetleri ve sosyal etki projelerinin yaratım ve yönetim süreçlerine liderlik etti.

Murat Göllü marka, reklam, pazarlama ve iletişim alanında iyi etkiler yaratmak amacıyla çalışmalarına devam etmekte, danışman olarak tecrübesini farklı markalar, sektör dernekleri ve üniversiteler aracılığı ile gençler ile paylaşmaktadır.

Uzun yıllar sektör derneklerinden Türkiye Reklamverenler Derneği (RVD), IAB Türkiye (IAB) ve Özel Sektör Gönüllüleri Derneği’nde (ÖSGD) Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Göllü halihazırda Kurumsal İletişimciler Derneği (KİD) Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) Denetleme Kurulu Üyesi’dir.

1994 yılında ODTÜ Mühendislik Fakültesi’nden mezun olan Göllü, yüksek lisans derecesini İşletme dalında Yeditepe Üniversitesi’nde yaptı.

Tesadüfler sonucu sahip olduğu nar bahçesi ile son yıllarda sürdürülebilir tarım macerasına da adım atan Murat Göllü, evli ve bir çocuk babasıdır.

bt_bb_section_top_section_coverage_image