https://www.kid.com.tr/wp-content/uploads/2020/05/murat-lecompte02.png
Kurumsal İletişimciler Derneği Başkan Yardımcısı

Murat LeCompte

Enerji ve Teknoloji endüstrilerinde 30 yılı aşkın bir kurumsal tecrübeye sahip olan Murat LeCompte, Boğaziçi Üniversitesi’nden Turizm İşletmeciliği ve University of Houston’dan Otel Yöneticiliği ve İşletme dereceleri ile mezun oldu.

1990-2006 yılları arasında Bilişim Teknolojileri sektöründe çeşitli uluslararası şirketlerde 16 yıl çalışan Murat LeCompte, farklı alanlarda yöneticilik yapmış ve birçok dev projeye imza atmıştır. Stratejik İlişkiler ve İş Geliştirme Müdürlüğü, ülke Eğitim Projeleri Direktörlüğü, Kamu İlişkileri Müdürlüğü ve Basın Sözcüsü gibi üst pozisyonlarda görev almıştır.

2006 yılında Enerji sektörüne geçen LeCompte, 11 yılı aşkın bir süre BP Türkiye’de Kurumsal İlişkiler bölümünü yönetmiştir. BP’de ilk başta Kurumsal İletişim Müdürlüğü yapan LeCompte, sonrasında ise Kurumsal İletişim ve Dış İlişkiler Müdürlüğü ve 2012-2017 yılları arasında Kurumsal İletişim Direktörlüğü görevlerini icra etmiştir.

2017-2021 yıllarında SOCAR Türkiye Dış İlişkiler Başkanı olarak görev yapan LeCompte, SOCAR’ın Türkiye’deki medya ilişkileri, kurumsal ilişkiler, kurumsal sosyal sorumluluk, kurum içi iletişim ve kriz yönetimi gibi farklı alanlardaki stratejilerini yönetmekten sorumluydu.

Kurumsal iletişim konularında CEO ve yönetim kurulu danışmanlığı yapan Murat LeCompte, Kurumsal İletişimciler Derneği’nde Başkan Yardımcılığı rolünün dışında, Kurumsal İlişkiler Enstitüsü’nün de yönetim kurulunda yer almaktadır.

bt_bb_section_top_section_coverage_image