https://www.kid.com.tr/wp-content/uploads/2020/05/basak-solmaz02.png
Yönetim Kurulu Asil Üye

Başak Solmaz Karaüç

TÜSİAD Kurumsal İletişim Direktörü

İstanbul Bilgi üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri ve Sosyoloji bölümlerinden mezun olan Başak Solmaz Karaüç, aynı üniversitede Kültürel İncelemeler bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Çalışma hayatının ilk yıllarında gazetecilik yapan Başak Solmaz Karaüç, 32. Gün Haber programında muhabir ve araştırma görevlisi olarak çalıştı. Bu süreç içerisinde 32. Gün’ün prodüksiyon hizmetlerini yürüten “Bir TV” bünyesinde üretilen çok sayıda belgeselde çalışma imkanı buldu. Televizyon gazeteciliği alanındaki çalışmalarına CNNTÜRK’te Dış Haberler Muhabiri olarak devam etti.

Gazeteciliğin ardından kariyerini sivil toplum ve kurumsal iletişim alanında sürdürmeye karar verdi. TÜSİAD’da 12 yıldır görev yapan Solmaz Karaüç, 2007 yılından bu yana Kurumsal İletişim Direktörlüğü görevini sürdürüyor. Kuruma uygun iletişim stratejisinin belirlenmesi ve uygulanması konusunda sorumluluk üstlenen Başak Solmaz Karaüç, belirlenen strateji çerçevesinde, genel kamuoyunu ve kurumun paydaşlarını TÜSİAD’ın görüşleri ve faaliyetleri ile ilgili bilgilendirmek için yürütülen tüm iletişim çalışmalarını koordine ediyor.

İstanbul Bilgi üniversitesi Kurumsal İletişim Sertifika Programı’nda “Sivil Toplum İletişimi” üzerine eğitmenlik yapan Solmaz Karaüç, 2003 yılında ABD’nin önde gelen düşünce kuruluşlarından German Marshall Fund tarafından oluşturulan Marshall Memorial Fellowship liderlik programına kabul edildi. Türkiye Halkla İlişkiler Derneği’nde (TÜHİD) ve Kurumsal İletişimciler Derneği’nde (KİD) Yönetim Kurulu üyeliği görevini sürdürüyor.

bt_bb_section_top_section_coverage_image