https://www.kid.com.tr/wp-content/uploads/2020/06/sss.png
Yönetim Kurulu Asil Üye

Dr. Mustafa Oğuzcan Bülbül

Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş. Kamu İlişkileri ve Kurumsal İletişim Direktörü

Mustafa Oğuzcan Bülbül, 2001 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nden onur derecesi ile mezun olmuş ve aynı yıl Rekabet Kurumu tarafından düzenlenen ve toplam 1.080 adayın yarıştığı beş aşamalı giriş sınavında birinci olarak “Rekabet Uzman Yardımcısı” olarak göreve başlamıştır.

2005 yılında Rekabet Uzmanlığına terfie eden Mustafa Oğuzcan Bülbül, Rekabet Kurumu Birinci Denetim ve Uygulama Dairesi Başkanlığının sorumluluk sahasına giren sektörlere ait dosyalarda görev yapmıştır. 2009 yılında yüksek onur derecesi ile Columbia Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler ve Kamu Yönetimi Fakültesindeki “Uluslararası Enerji Politikaları ve Yönetimi” yüksek lisans eğitimini tamamlamış ve Türkiye’ye dönmüştür. 2018 yılında Hacettepe Üniversitesi, İşletme Fakültesi Finans bölümünde “Rekabet Cezalarının Halka Açık Şirketlerin Hisse Senedi Fiyatlarına Etkisi” tez konusu ile Doktora çalışmalarını tamamlamış ve doktor unvanını almıştır.

Yaklaşık 13.5 milyar TL piyasa kapitalizasyonu olan Anadolu Efes Biracılık ve Malt Sanayi A.Ş.’de, başta rekabet hukuku olmak üzere tüm yasal uyum risklerini, iletişim faaliyetlerini ve sürdürülebilirlik stratejilerini şirket tarihinin en genç yöneticisi olarak yaklaşık dokuz yıl boyunca başarıyla yürüttüğü “Kurumsal İlişkiler ve Rekabet Uyum Direktörlüğü” görevinden 12 Nisan 2019 tarihinde ayrılmış ve Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de Kamu İlişkileri ve Kurumsal İletişim Direktörü olarak yeni görevine başlamıştır.

İleri düzeyde İngilizce bilmekte olan Dr. M. Oğuzcan Bülbül, evli ve iki çocuk babasıdır. İstanbul’da yaşamaktadır.

bt_bb_section_top_section_coverage_image