Türkiye’de İş Dünyası Dergisi KİD YK Başkanı Murat Göllü Röportajı

Kurumsal İletişimler Derneği’nin yedinci döneminde başkanlık görevine seçilen Murat Göllü’nün kurumsal iletişim dinamikleri ve derneğin hedefleri hakkında verdiği bilgiler, Türkiye’de İş Dünyası Dergisi Ocak 2024 sayısında yayınlanan röportajda yayınlandı.

KİD Yönetim Kurulu Başkanı Murat Göllü:

“Bugün dünyanın içinde bulunduğu durum; savaşlar, iklim krizi, ekonomik ve siyasi sorunlar, pandemi ve son olarak yılın başında ülkemizde yaşadığımız deprem; güven olgusunu her zamankinden çok daha büyük bir ihtiyaç haline getirdi. Bu nedenle, kurum ve markaların geleceğini ve paydaşları ile olan ilişkisini güvene duyulan bu büyük ihtiyaç şekillendirecek. Kurumları ve markaları adına güven ve itibarın savunucusu olan iletişimciler, bugün tüm iş kollarında yönetim kurullarının ve liderlerin en yakınında olması gereken çalışma arkadaşları konumunda. İletişim, özellikle de bugünün dünyasında işin kalbinde yer alıyor.

Öncelikli olarak iş dünyası bu gerçeğin farkına varmasını ve kurumsal iletişim fonksiyonunu daha doğru bir şekilde konumlandırması gerekiyor. İletişim yalnızca genel müdüre bağlı bir rol olmaktan çıkarak, kapsadığı alan ve üstlendiği sorumluluklarla Yönetim Kurulu’nda kendine yer bulmalı. İşte bu noktada, Kurumsal İletişimciler Derneği olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da üyelerimizi ve paydaşlarımızı desteklemeye, eğitim ve gelişim programları sunmaya, birbirimizden öğrenmeye devam edeceğiz.”

Röportajın tamamını buradan okuyabilirsiniz.