Geleceğin İletişim Liderleri için Tasarlanan KİD ProClass Tamamlandı

Kurumsal İletişimciler Derneği (KİD) tarafından “İletişim İşin Kalbi” mottosuyla hayata geçirilen KİD ProClass2024 Kurumsal İletişim Sertifika Programı, 29 Şubat 2024 tarihinde sona erdi. 43 farklı kurumdan toplam 86 katılımcı; 41 uzman konuşmacının yer aldığı 13 farklı eğitim ve 7 ayrı oturumdan oluşan eğitim maratonunu başarıyla tamamladı.

Kurumsal İletişimciler Derneği (KİD) tarafından, iletişim profesyonellerini geleceğe hazırlamak için hayata geçirilen KİD ProClass2024 Kurumsal İletişim Sertifika Programı; Türkiye’nin önde gelen CCO’ları (Chief Communication Officer), akademisyenler, danışmanlar, uzman eğitmenler, iş dünyasından profesyoneller ve mesleğe yeni adım atanların katılımıyla gerçekleştirildi. 8 Şubat’ta başlayan ve 29 Şubat 2024 tarihinde tamamlanan KİD ProClass kapsamında; kendi alanlarında 41 uzman konuşmacı, titizlikle hazırlanan bir program çerçevesinde toplam 28 saatlik eğitim verdi. 20 farklı oturumda 43 farklı kurum ve 2 STK’dan 50’si yüz yüze ve 36’sı online olmak üzere toplam 86 katılımcıyı ağırlayan KİD ProClass2024’te; yüz yüze oturumlar Minoa Pera ve Salt Galata’da yapılırken, online katılımcılar aynı eğitimleri online platform üzerinden canlı olarak izledi. Programın son gününde yapılan etkinlikte, katılımcılar bir taraftan eğitmenler, konuşmacılar ve dernek üyeleri ile networking yaparken bir taraftan da katılım sertifikalarını aldılar.

Farklı kurumlarda çalışan profesyonellerin, iletişim sektörünün önde gelen isimlerinden tecrübelerini dinlediği ve karşılıklı soru-cevaplarla etkileşim halinde geçen KİD ProClass2024’te; iletişimin iş dünyasındaki önemi, güven ve itibar yönetimi, yeni trendler, kurumsal kimlik, iletişimde dijitalleşme, sosyal medya kanallarının yönetimi, sürdürülebilirlik, iletişimde hikayenin önemi, liderlikte iletişimin gücü, iletişimde orkestrasyon, kriz iletişimi, çalışan markası olmak, iç iletişimin önemi, etkili sponsorluk, sosyal etki yaratmak için yapılması gerekenler, kültür-sanat işbirliği, güçlü network oluşturma ve yapay zekanın iletişime olan dönüştürücü etkisi gibi pek çok konu başlığı işlendi. Yüz yüze oturumlara katılanlar haricinde; İzmir, Eskişehir, Ankara, İstanbul, Aydın ve Manisa gibi farklı şehirlerimizden online katılımcılara da ulaşan eğitimlere Akdeniz Koruma Derneği ve Salt gibi 2 değerli STK da katıldı.

“Eğer isterseniz iletişimle dünyayı değiştirebilirsiniz”

Programa “İletişim İşin Kalbidir” diyerek başladıklarını ve “Eğer isterseniz iletişimle dünyayı değiştirebilirsiniz.” diyerek bitirdiklerini söyleyen KİD Yönetim Kurulu Başkanı Murat Göllü, “Günümüz dünyası, savaşlar, doğal afetler, iklim krizi, pandemi, ekonomik ve siyasi sorunlar gibi pek çok zorlukla karşı karşıya ve bu durum, güven olgusunu her zamankinden çok daha büyük bir ihtiyaç olarak ortaya koyuyor. Bu zor zamanlarda, güven ve itibarın savunucusu olan biz iletişimcilerin omuzlarındaki sorumluluk çok daha büyük. İşte bu kritik noktada, KİD ProClass’ın amacı bir taraftan iletişimcilerin yetkinlikleri ve yetenekleri geliştirirken aynı zamanda onları bugünün ve yarının karmaşık zorluklarına karşı daha dirençli ve uyumlu hale getirmek. Bizler, iletişimin sadece bir meslek değil, aynı zamanda toplumsal değişimi şekillendiren güçlü bir araç olduğuna inanıyoruz. Bu programla birlikte, katılımcılarımızın sadece kendi kariyerlerinde değil, aynı zamanda çalıştıkları kurumlarda ve içinde yaşadıkları toplumda da pozitif değişimler yaratacaklarına inanıyoruz.” dedi.  Bir sonraki KİD ProClass’ı heyecanla beklediklerini belirten Göllü, “KİD ProClass2024’ün başarıyla tamamlanmasında büyük bir rol oynayan konuşmacılara, eğitmenlere, emek veren tüm arkadaşlarıma ve destek olan tüm kurumlara teşekkür ediyorum. Ayrıca, bu yolculukta bizimle olan ve programımızın ruhunu canlı tutan tüm katılımcılarımıza en içten teşekkürlerimi iletiyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.